čtvrtek 4. února 2010

spreed meeting - Landscape Overview Webinar

Dnes v odpoledních hodinách jsem se účastnil Webového semináře (Webinář) na téma Landscape Systems Management Overview. Na který jsem se již dříve registroval. Pár dnů předem mi přišel email i s kalendářovými údaji, tak jsem si je s radostí přidal do Evoluce, jinak bych na to asi zapomněl. Moje angličtina není nejlepší a tak jsem všemu úplně nerozuměl, ale když přišlo na praktické ukázky, hnedle mi bylo vše jasnější.

Co se Landscape týče, malé zkušenosti již mám. Dvakrát jsem jej testoval. Poprvé na ZŠ Strž, kde bylo v dualbootu instalováno Ubuntu Desktop 7.10. V té době toho Landscape až zas tolik neumělo, ale i tak jsem velmi hodnotil snahu firmy Canonical takovýto systém vytvořit. Podruhé jsem se rozhodl Landscape otestovat v práci v FG Forrest a.s., kde Linux Ubuntu aktivně používáme. Připojil jsem do Landscape tři testovací servery s Ubuntu JeOS 8.04.3 LTS.

Velmi mne zaujala možnost provozováni vlastního Landscape Dedicated serveru. Bohužel v FG Landscape nenašlo prozatím uplatnění. Je to vhodný nástroj spíše pro velké společnosti, které provozují stovky serverů. Kde se pomocí Landscape mohou spravovat jak Servery tak i Desktopy.

Bohužel osobně neznám v ČR jedinou firmu, která by Ubuntu Desktop :-) nebo jiný Linux Desktop aktivně používala pro běžnou práci. I když si myslím, že Linux obecně lze již běžně používat i v kancelářích. Spousta lidí ani neví že existují jiné možnosti co se použití operačních systémů týče. Pevně věřím, že se tato situace časem změní. Velmi zajímavé jsou případové studie, které popisují jak celé instituce v zahraničí přecházejí na Linux, čímž se vymaní ze spárů Micro$softu a tím ušetří spoustu financí.

Webinář na téma Landscape Systems Management Overview hodnotím jako velmi povedený, děkuji za něj. Jen pro zajímavost zde uvádím, že konference probíhala pomoci spreed.com.

Žádné komentáře: