pondělí 5. ledna 2015

Unreal Tournament 2004 vs Ubuntu 12.04.5 LTS

O vánočním volnu se mi poštěstilo a jeden večer jsem měl volno od dětí. Ikdyž jsem měl naplánované nějaké domácí odkládané práce. Nejprve jsem si zajel do Lipnice na přírodní led zabruslit i s hokejkou, ale tam nás nějakej místní zasvědcenej opilec vyhnal.

Pak jsem si řekl, že se zajedu podívat do DKčka (dříve Apollo), kde jsem ještě nebyl. Bylo tam v podstatě mrtvo, až na bandu týpků s notebookama, kteří se zjevně připravovali na nějakou LANpárty. Polehounku jsem se infiltroval a vyzjistil, že se chystají hrát Unreal Tournament 2004. Nedalo mi to a konzultval jsem Google a Steam ohledně této hry. Po chvíli jsem si jel domu pro notebook :-)

Kluci byli velmi vstřícní a poskytli mi instalační iso DVD - UT2004.iso (3,7G)  na kterém se nachází linux-installer.sh, což mě velmi mile překvapilo. Instalace proběhla by default bez nějakých velkých obtíží na Ubuntu 12.04.5 LTS 64bit. Hra se již nedá koupit (alespoň v JRC říkal pán) takže bez UT2004_Keygen.zip se neobejdeme. Ten jsem musel pustit ve Wine a fungoval. Hra se nainstaluje do /usr/local/games/ut2004 a na 64bitovém systému je nutno ji pouštět z této binárky ./System/ut2004-bin-linux-amd64.

Jak již to bývá na LANPárty se povětšinou hrají patchnuté opravené verze. Tak jsem musel řešit stažení a instalování ut2004-lnxpatch3369.tar.bz2 (22M). Bylo to super, když se hra začala přihlašovat na vytvořený UT2K4 lokální LAN server. Ovšem problém nastal v ukrutně pomalém stahování textur a map.

Díky Wine jsem si pohrál s ut2004-ECEBonusPack.exe a vydoloval z něj soubory a ty následně umístil do user@ubuntu:~/.ut2004.

Pak už náslodovalo konečně hraní, které mi moc nešlo. Mapy neznám. Je srandovní, že i Windows useři zápasili s vyladěním svých instalací. Škoda, že tato linuxová hra se nedá koupit na Steamu :-(

Zpětně moc děkuji za příjemný večer všem organizátorům této soukromé LANpárty. Alespoň na chvilku jsem si zavzpomínal jaké je to na LAN párty.

V DKčku by to chtělo uskutečnit nějakou Steam LAN Párty, ale to bude chtít konektivitu do internetu :-)

Žádné komentáře: