sobota 19. února 2011

CCcam a DM-500S

Můj stařičkej Dreambox DM-500S mám umístěn na chatě. Nějako se odporoučel zdroj, tak jsem ho měl u známého servisáka. Ulevilo se mi, když jsem zjistil, že to je jen zdroj. Serviceman si přenastavil satelity a DM důkladně prověřil. Po zapojení na chatě jsem si říkal, že jen zpět přenastavím mnou používaný satelit a jedeme dál. Ale bylo to komplikovanější.


Po nastavení satelitů ASTRA 23,5°E a EuroBird1 28.2E°, hledání programu nedělalo vubec nic. Po několika hodinovém laborování jsem se uchýlil k Factory Reset. Jelikož jsem DM kupoval na Aukru a předchozí majitel mi tam stěžejní aplikaci CCcam zprovoznil, nevěděl jsem, že není součástí default nastavení. Byl jsem nucen se na chatě připojit přez mobil stáhnout nějakou verzi, která mi bude fungovat.

Zpětně jsem se dopátral, že jsem dříve používal CCcam_2.0.11, ale stáhnul jsem si z URL http://www.dreamboxtool.com/CCcam/ novější verzi CCcam 2.1.1 - The Gemini Project, která zafungovala. Novější jsem už nezkoušel. V Blue menu se dá vybrat automatické stažení, ale na chatě jsem internet (mobil - bluetooth - notebook) až k DM na rychlo nerealizoval. Všiml jsem si že se DM odkazuje někam sem http://blue-panel.com/ ale daná cesta na soubor getXML.php stejně nefungovala a tak jsem se vydal cestou manuální instalace.

Po stažení souboru e1-CCcam_2.1.1_090503.tar.gz jsem jej nakopíroval na DM pomoci scp.

scp e1-CCcam_2.1.1_090503.tar.gz root@192.168.0.42:/tmp

Pak už jen stačilo v patřičném menu vybrat manuální instalaci. Menu načetlo mnou kopírovaný soubor. DM si soubor rozbalil a pustil patřičné shell scripty, které nakopírovaly samotnou binárku na své místo v systému.

file CCcam_2.1.1
CCcam_2.1.1: ELF 32-bit MSB executable, PowerPC or cisco 4500, version 1 (SYSV), dynamically linked (uses shared libs), for GNU/Linux 2.6.9, stripped

No a už jen přepnout používání CCcam a restartovat službu. Programy SkyLink opět začaly fungovat :-)

Žádné komentáře: