pondělí 24. října 2011

ESET NOD32 Antivirus pro Linux Desktop

Antivir pro Linux Desktop není zrovna mou oblíbenou tematikou. Obecně je to asi zbytečnost. Ovšem, pokud se ve firemním prostředí používa centrální správa antiviru ESET - ERA, je žádoucí mít pod kontrolou i Linuxové Desktopy. ESET NOD32 Antivirus 4 Business Edition pro Linux Desktop je právě ten kus uzavřeného SW, který jsem byl nucen na firemní Notebook nainstalovat. Ještě malá poznámka k ERA server. Pokud používáme na Desktopu firewall, tak stačí povolená odchozí komunikace. Antivir, pokud je tak nastaven sám kontaktuje ERA server.

Instalaci jsem prováděl a testoval na dvouch obdobných OS distribucích Linux Ubuntu 10.04.3 LTS 64bit a Linux Mint Debian Edition 32bit, dále jen LMDE.


Instalace je vesměs triviální. Stáhneme si instalační archív. Je třeba se rozhodnout jakou verzi použijeme. Buť pro Domácí užití nebo pro Firemní s přívlastkem "be" (Business Edition). Tato be verze umožňuje napojení na ERA. Instalace se skládá z dvou částí esets_daemon a esets_gui. Grafický klient je startován po zalogování. Najdeme jej v Gnome: Aplikace / Systemové nástroje / ESET NOD32 Antivirus. Startování je nastaveno v Systém / Předvolby / Aplikace spouštěné při přihlášení.

Seznam stažených verzi:

../Eset_Nod/v4.0.66.0
ls -1
ueavbe.i386.cs.linux
ueavbe.i386.en.linux
ueavbe.x86_64.cs.linux
ueavbe.x86_64.en.linux

Nastavíme práva pro zpuštění instalačního archivu. V případě, že používáte Linux Mint Debian - (LMDE) je třeba provést jeden link, testovano na 32bitove verzi. Na 64bitove může být jiná cesta. Ubuntu 10.04.3 64bit problémy nepsalo.

LMDE

sudo mkdir /usr/lib/gconv
sudo ln -s /usr/lib/i386-linux-gnu/gconv/UTF-16.so /usr/lib/gconv/UTF-16.so

chmod 700 ueavbe.i386.cs.linux
sudo ./ueavbe.i386.cs.linux

Klikací instalace ala windows. Možné nastavení.

Vzdalena sprava: era.domena.cz
port 2222
Heslo: eset32era

1 komentář:

Kiran Jameel řekl(a)...

I guess I am the only one who comes here to share my very own experience guess what? I am using my laptop for almost the past 2 years.
ESET NOD32 Antivirus Crack
ESET Internet Security Crack
ESET Cyber Security Pro Crack