Připojení pomocí ADSL se mi vyhýbá a tak s ním nemám žádné technické zkušenosti. Změna nastala v momentě, kdy jsem byl požádán o použití routeru Alix/pfSense s ADSL konektivitou. Problém je v tom, že Alix deska nemá žádný modem. Jediným řešením je v pfSense nastavit WAN interface s použitím protokolu PPPoE. pfSense 2.0 má protokol PPPoE implomentován po novu.
ADSL modem, který jsem řešil byl dodán ISP model Zyxel Prestige P-660HW-T3 je nutno přenastavit / Connection Setup- ISP Parameters for Internet Access / Mode - Bridge a vypnout DHCP server.
Snad jen IP modemu LAN musí být z jiného rozsahu než je LAN pfSense. Na strane ADSL routeru je LAN např. 10.1.1.1 a na straně pfSense se žádná IP na WAN nenastavuje, jen se tento interface nakonfiguruje na typ PPPoE, kde musíme znát username a password, které nám poskytne ISP.
Exploring AI Integration in Zabbix with Gemini and WebMCP
-
When I first started working with Zabbix in banking and telecommunications
over a decade ago, the workflow was always the same: something breaks, an
aler...
před 6 dny

Žádné komentáře:
Okomentovat